To ‘Zabójca USB’ puszka zrobić swój komputer eksplodować

Czy kiedykolwiek słyszałeś o każdej wybuchowej ataku? Co zrobić, jeśli USB wybuchnąć własny system komputerowy? Tak teraz jest to możliwe, że USB może eksplodować komputer jak bomba, jak widzieliście w hakerów filmów. Hakerzy mogą przekształcić dowolny prosty USB, w celu wysoce szkodliwym i szkodliwe zabójca USB. Oto Ciekawa historia o tym zabójca USB, pobranej od Skype Cytat:

Koleś ukradł dysk USB, od zewnętrznej kieszeni czyjejś torby, podczas spaceru w metrze. Podniósł, że USB oznaczone jako 128 na jej temat. Musiał pewnie myślał, że ma kilka ciekawych i przydatnych treści, tak dotarł do domu i włożeniu go do swojego laptopa. To USB spalił połowę swojego laptopa w dół. Potem on szybko przeciągnąć się, że USB od laptopa. On napisem 129 na nim i umieścić go w przedniej kieszeni torby.

Właściwie to ciekawa historia została opowiedziana przez rosyjskiego badacza, którego nazwa jest Dark Purple. Dostał to wiadomości z cytatem Skype i przyciągnął go tak dużo, że opracowała własny komputer smażenia, Zabójca USB.

Dark Purple jest rosyjski badacz, którzy pracują w firmie, która do czynienia z rozwojem elektroniki. Omówił tę historię z kolegami, że został uruchomiony tylko dla zabawy, ale nagle zrobiło się zamienił się pomysł. Prawdopodobnie ta rozmowa mam gotowego jako żart, czy nie ma fioletowy zamówić kilka płytek drukowanych z Chin.

Następnie rozpoczął pracę nad tym projektem i zaprojektowane prototyp o tej teorii:

Co do zasady, Interfejs USB z komputera ma połączenie wtyczki USB -> diody ESD (ochrona statyczna) -> elementy filtra -> elementy zabezpieczające w chip, który zawiera warstwy fizycznej interfejsu USB. W nowoczesnych komputerach, “fizyka” USB jest zbudowany niemal w procesorze. W starszych komputerach, mosty North / South są za USB. Zadaniem zaprojektowany dysk flash USB jest spalić wszystkie z tych rzeczy, a przynajmniej zabić port USB.

Jak Dark Purple powiedział, że zaprojektowane, konkretną realizację obwodu i nakazał komponentów z Chin. Gdy dostał te elementy po kilku miesiącach, uczynił pełnoprawnym działający prototyp i spalił prawie wszystko, co mógł, aby przetestować ten model.

Potem kazał sobie płytkę drukowaną z Chin i wreszcie opracował model od USB zabójca dla sam.

Następnie po utworzeniu tego USB powodzeniem okrył zwykłą pokrywę USB i zaprojektowany jako zwykły pendrive.

Purple ma dzielić swoje emocje, po co ten niesamowity napęd USB dla siebie. Zobacz, co powiedział:

W ciągu tygodnia, wyrobiłem dość specyficzny realizacji obiegu, nakazał komponentów. Po kilku miesiącach oczekiwania na nich zrobiłem pełnoprawnym prototyp. Testowałem ten pomysł i “spalony” wszystko, co mogłem.

On również ilustrowane Ideą tego wielkiego wynalazku dokonanego przez niego:

Podstawową ideą dysku USB jest dość prosta. Kiedy podłączymy go do portu USB, wywracanie działa konwerter DC / DC i opłaty na kondensatory do -110V. Po osiągnięciu napięcia DC / DC jest wyłączony. W tym samym czasie otwiera się złożony tranzystora. Stosuje się go do stosowania -110V do sygnalizowania linie interfejsu USB. Gdy napięcie na kondensatorach wzrasta do -7V tranzystor zamyka i zaczyna DC / DC.Pętla jest do wszystkiego, co możliwe jest w podziale. Obeznanych z elektroniką już domyślić dlaczego używamy napięcia ujemnego tutaj. Ja wytłumaczyć innymi, że ujemne napięcie jest łatwiejszy do komutacji, ponieważ potrzebny jest rezystor pola N-kanałowy, który w przeciwieństwie do jednego kanału P, może mieć większy prąd, do takich samych wymiarach.

W ostatniej purpury również mówił o niebezpieczeństwie w tej idei, jak również w całym procesie i powiedział:

Nie idę z tobą porozmawiać o powierzchni aplikacji, ale kolega mówi, że to jest jak bomby atomowej: cool mieć, ale nie mogą być stosowane.

Tak, to z pewnością niebezpieczny scenariusz, w którym haker może stworzyć bombę kieszeni zabijać ludzi tylko przy użyciu prostego USB. Wydaje się, że jest to skrypt o haker film, w którym hakerzy mogą zaatakować w dowolnym miejscu i może zrobić wszystko. To może być naprawdę bardzo nieprzyjemne, jeśli ten pomysł idzie w ręce kryminalnych myślących ludzi. Hakerzy z całego świata są zawsze w poszukiwaniu tego rodzaju paskudny pomysł.

Robak Stuxnet jest prawdziwym przykładem tego rodzaju brutalnym atakiem cybernetycznym. Robak ten został stworzony, aby zniszczyć wirówki w obiekcie jądrowym, a także i to zaczęło się od prostego dysku USB.

Tak więc, jeśli wspólna USB może się przekształcić w zabójcy USB, który może spalić połowa z laptopa w dół a następnie, komputer może również zamieniony w bombie. Hakerzy mogą również komputer wybuchnąć, jak również. To może być w prosty sposób zabijać ludzi i mogą być wykorzystane przez złych ludzi.

Więc następnym razem, gdy znajdziesz jakieś porzucone lub nieznanego, USB w dowolnym miejscu, to co zrobisz?

Czy włożeniu dysku flash w komputerze, aby sprawdzić zawartość? “lub” Będziesz go wyrzucić, że nikt nie może go odnaleźć?

Kliknij tutaj, aby przeskanowa komputer